MAXI odrůdy rajčete! Vyberte si ty nejlepší

Zvolit si z tolika odrůd rajčat je náročné. Rajčata vás musí uspokojovat chutí, velikostí, barvou i dobou sklízení. Pěstování není náročné a zvládne ho každý. My vám v tomto článku představíme několik odrůd rajčat, které vynikají svou velikostí.
 velká rajčata

'Big Mama F1'

Kolíková odrůda 'Big Mama F1' nahradí neforemná keříčková rajčata. Vejčité plody se špičkou dorostou do hmotnosti až 250 g. Jsou masité s menším obsahem šťávy, pěkně vybarvené. Kromě kečupů se hodí k přípravě omáček i polévek.
TIP odborníka
Podlouhlé plody jsou vždy citlivější na nedostatek vápníku a na černění špiček. V době jejich nasazování nezapomeňte na postřik hnojivem se zvýšeným obsahem tohoto prvku.

'Orange Wellington F1'

Oranžová jde u rajčat i paprikách vždy ruku v ruce s výjimečnou chutí, což potvrzuje i úrodná odrůda 'Orange Wellington F1'. Plocho kulovité, vícekomorové plody o hmotnosti do 250 g mají máslovou, šťavnatou a křehkou dužninu. Vynikají dobrou odolností proti praskání kolem stopky.
Opravdu obrovský –'Gigantomo'
Takové je biftekové rajče 'Gigantomo' s hmotností 700 až 1 000 g při zachování výrazné chuti i aroma.
TIP: Z velkých biftekových odrůd můžete ještě vyzkoušet například 'Homestead' či 'Brutus'.
čtyři rajčata
Růžový – 'Big Pink F1'
Ačkoliv takto zbarvené odrůdy rajčete u nás teprve čekají na objevení, v USA, Japonsku či v sousedním Polsku, kde je označují Malinowa, se už těší velké popularitě. Odrůda 'Big Pink F1' má plody dosahující hmotnost asi 200 g s hladkou, lesklou slupkou. Výborné jsou do sendvičů i salátů.
TIP odborníka
Aby plody dorostly do maxi rozměrů, musíte záhon už na podzim při rytí dobře pohnojit chlévskou mrvou nebo kompostem. Rostliny potřebují dostatek živin. V době, kdy jsou plody 3-5 cm široké, proveďte probírku a na hroznu nechte jen 1-2 nejkrásnějších plodů. Zajistěte vyrovnaný vlhkostní režim, abyste se vyhnuli jejich praskání na stopce. Postřik zředěným tekutým hnojivem na list je velmi prospěšný.
 

4.7
04

Related posts