Neobtěžujte rodinu chozením sem a tam

Kdo ještě nechává rovnou střechu na svém domě, je snílek. Pak ať se ale nediví, že má s takovou střechou jenom starosti. Při dešti se děsíte, kde se opět objeví mokré mapy na stěnách domu, protože střecha nemá pořádný odtok. Vpusti se zanáší a čištění je pak velkým problémem. Inu, na sedlovou střechu zatím peníze nemáte, takže se musíte pustit, alespoň do opravy své rovné střechy.
Což o to. Oprava takové střechy také něco stojí, ale Vy jste schopen ji s kamarádem pokrývačem uskutečnit za slušné peníze, které tolik nezatíží rodinný rozpočet.

fasáda

Jenže, jak se budete na střechu dostávat? Myslíte že, po strmých schodech z chodby to bude stačit?
·         Umíte si vůbec představit, jak bude chodba vypadat, až budete ve špinavých botách procházet celým domem?
·         Kdo bude po Vás uklízet?
·         Manželka? To těžko. Ta na takový úklid čas mít nebude.

Musíte si poradit jiným způsobem.

Takové lešení http://www.schwank-leseni.cz/sluzby/pujcovna-leseni/by Vám mohlo vytrhnout trn z paty. Však jej nemusíte mít po celém obvodu domu. Stačí si jen sestavit průchod na střechu.
·         Kolik tak stojí takové lešení?
·         A kdo jej dopraví na místo?
·         Dokážete si jej postavit tak, aby bylo bezpečné?

Stále samé otázky. Lešení si prostě půjčte a nechte si jej i přivézt a smontovat tak, abyste byli v bezpečí, až na něj polezete. Má to své nesporné výhody.
·         Dům zůstane čistý.
·         Vy budete moci kdykoliv odejít na své střešní pracoviště.
·         A nikoho nebudete obtěžovat, až začnete pracovat.

izolace
 
Budete-li spokojen s půjčením lešení, nebude pro Vás složité zapůjčit si jej znovu, až bude Váš dům potřebovat novou fasádu. Jste dost zručný a šikovný, to je pravda. Ale s lešením si nezahrávejte. Mít lešení dobře zabezpečené je základem úspěšné práce. A kupovat ho rozhodně také nemusíte! To byste se prohnul!

Related posts